Kas sul on hiljuti olnud päevi, kus töökoormus tundus hoomamatu? Kus sa küll üritasid pidevalt midagi ära teha, kuid õhtuks tundus, et oled jälle ajas maha jäänud? Või oled ehk mõelnud, miks mõned kolleegid näivad nii produktiivsed, isegi kui neil on samasugune ajaline surve nagu sinul?
Need on küsimused, millega paljud juhid silmitsi seisavad. Ja sageli tundub loogiline lahendus olevat ajajuhtimise koolitus – kui saaksime oma aega paremini...
Viimastel aastatel on palju arutletud, kas kontoritöö või kaugtöö on efektiivsem. Ühed väidavad, et kaugtöö võib vähendada sooritusvõimet, koostööd ja innovatsiooni, teised aga kiidavad selle paindlikkust, iseseisvust ja töötajate rahulolu. Tõde peitub, nagu sageli juhtub, kuskil vahepeal.
Sooritus ja koostöö: Kas kaugtöö tõesti nõrgestab neid?
Sageli muretsetakse, et kaugtöö võib vähendada meeskonna sooritusvõimet ja koostööd. Töö kodust...
Kirjutasin kunagi artiklis „Kas sa juhid oma äri ja meeskonda läbi helesiniste või mustade prillide?“ sellest, kui oluline on juhtimises hakata märkama oma mõttemustreid ja neid teadlikult suunata rohkem optimistlikematele radadele . Positiivse psühholoogia eksperdid nimetavad seda teadlikuks õpitud optimismi arendamiseks . Kas sellest ka praktikas tegelikult kasu on?
Auditeerida ei tasu ainult ettevõtteid, vaid ka iseennast
Kas sa...
Meie haridussüsteemis toimub õppimine väljastpoolt sissepoole . Jah, meie elu algusaastatel on see paratamatu, sest just niimoodi laps ju õpib – omandab uusi teadmisi ning kogemusi välismaailmast.
Mingil hetkel võib aga inimese arengus vähemalt sama oluliseks muutuda seestpoolt väljapoole õppimine – võime teadvustada (märgata) enda sees toimuvaid taipamisi (hetked, kui meil tekivad uued ideed), mida siis oma elus rakendada.
Ja lisaks...
Koolitus " Tööstressiga toimetulek ning kuidas olla hea töövõimega " toimub 01/02/2024. Koolituse eesmärk on ennetada tööstressi tekkimist ning õpetada oskusi, kuidas anda endale või teistele viivitamatut esmaabi, kui tööstress on juba kohal. Koolitaja on psühholoog Anneli Salk.
Koolitus annab:
oskuse eristada väsimust ja läbipõlemist;
arusaamise erinevate inimtüüpide stressikäitumisest;
oskuse ennetada tööstressi;
juhiseid...
Enne iga meeskonnakoolituse algust vaatlen ning jälgin saabuvaid osalejaid tabamaks nende suhtlemise avatust, grupidünaamikat ja omavahelist usaldust. Kõige huvitavamad avastused meeskondade kohta on nende aastate jooksul selles valguses olnud tõdemused, et isegi samast organisatsioonist täpselt sama tööd tegevad inimesed võivad käituda oma meeskondades täiesti erinevalt. Ja usutavasti ka tunnevad end nendes meeskondades erinevalt, mis...
Kas sa tahaksid olla ainult tark või tahaksid osata seda tarkust ka elus läbi löömiseks ära kasutada? Kui sind huvitab just viimane, puutud sa paratamatult kokku palju nii iseenda sisemaailmas toimuvaga (EQ ehk tundetarkus), aga ka teiste inimestega suhtlemisega (SQ ehk inimeste tundmine).
Kas aga tavapärane “tarkus” (IQ) aitab inimesel oma sisemaailma paremini tundma õppida, sh emotsioonidega toime tulla? Või kuidas kõrged erialased...
Kas tead oma tutvusringkonnast kedagi, kes on väga võistlushimuline? Ükskõik, mida te koos teete, tajud sa, kuidas ta tahab parem olla ja võita – olgu selleks siis lauamäng, rannavolle või lihtsalt diskussioon. Oled sa äkki ise hoopis inimene, kellele meeldib võita? Kas oled mõelnud, miks see võitmise tunne talle või sulle nii oluline on, ja kuidas see „võidukogemuse“ tunne tekib?
VÄIKE VÕIDUHIMU ON MEIL KÕIKIDEL VERES
Usutavasti on...
01/02/2024 toimub Kinnisvarakoolis koolitus " Tööstressiga toimetulek ning kuidas olla hea töövõimega? ". Koolituse eesmärk on ennetada tööstressi tekkimist ja kui tööstress juba kimbutab, siis oskus anda endale või teistele kohest esmaabi. Koolitaja on psühholoog Anneli Salk.
Koolitus annab:
oskuse teha vahet väsimuse ja läbipõlemise vahel;
arusaama erinevate inimtüüpide stressikäitumisest;
oskuse ennetada tööstressi;
juhised...
Kui inimese töö on istuv või vähe füüsilist pingutust nõudev, on eriti oluline tegeleda oma tervisega väljaspool tööaega. Siin on mõned soovitused tervise huvidest lähtuvalt:
Regulaarne füüsiline aktiivsus: Kuna töö nõuab minimaalset liikumist, on oluline leida aega regulaarseks füüsiliseks tegevuseks väljaspool tööaega. Proovi lisada igapäevasesse rutiini mõni füüsiline tegevus, näiteks jalutuskäigud, ujumine, jooga või treeningsaal....
Kas oled märganud, kuidas tugeva stressi korral on sageli raskusi selgesti mõtlemise, teistega suhtlemise ja uute ideede genereerimisega? See näitab, et negatiivse emotsiooni poolt kaaperdatuna, väheneb meie võime keskenduda, loominguline olla ja informatsiooni ajus töödelda.
Samas on kurb fakt asjaolu, et enamik inimesi kannatavad igapäevaselt mingit laadi stressi all. See tähendab, et tööandja või juhina on lausa hädavajalik proovida...
Meis kõigis annab aeg-ajalt tunda mingi uskumus, või arusaam, mille oled oma eluteele kaasa võtnud ja järjekindlalt rakendanud. Ükskõik, pärineb see siis Sinu lapsepõlvest kaasa saadud teadvustatud või teadvustamata mustritel. Nii mõnigi varasem neil põhimõtetel tuttav olukord või lahendamata sisemine vastuolu võib ilmsiks tulla või märgatud saada ootamatult. Näiteks siis, kui oled oma lemmikartisti kontserdil. Või siis, kui avastad...