Kui küsida Eesti kesk- ja esmataseme juhtidelt, mis on nende suurim väljakutse, siis tihti kõlab vastuseks: “Kuidas hoida töötajaid motiveerituna, kui palgad ei kasva piisavalt kiiresti?”. Inflatsioon on kõrge, mediaanpalk vaid 1641€ – kas pole mitte paratamatu, et inimesed on rahulolematud ja nende pühendumus langeb?
Aga äkki on siin veel midagi, mida saaksid just sina juhina ette võtta? Kas tõesti taandub kõik vaid palgale? Hiljutine...
Vaimselt terve juht = edukas organisatsioon: 3 võtmetegurit
Kas oled kunagi mõelnud, mitu tähtsat otsust sa juhina päevas langetad? Või veelgi olulisem – kui paljud neist otsustest sündisid ajal, mil sa olid väsinud, stressis või emotsionaalselt kurnatud?
Need ei ole retoorilised küsimused. Sain hiljuti ühelt juhilt kirja: “Tundsin end nii läbipõlenuna, et tahtsin kogu meeskonna laiali saata. Õnneks võtsin enne seda nädala puhkust....
Viimase aasta jooksul olen kohtunud kümnete juhtidega, kes kõik seisavad silmitsi sama väljakutsega. “Ma ei saa aru,” kõlab tihti nende kabinetis. “Kõik tundub nii loogiline ja vajalik. Strateegiad on paigas, plaanid tehtud. Aga inimesed… nad lihtsalt ei tule kaasa.”
See olukord peegeldab täpselt seda, millega paljud juhid täna silmitsi seisavad. Muudatuste vajadus on selge, aga nende elluviimine tundub kohati nagu ülespoole mäe ujumine....
Kas tunned mõnikord juhina, et töötajate arendamise näol on sinu õlgadele asetatud päris suur vastutus? Võib-olla oled juba pidanud läbi viima mõne arenguvestluse ja tundnud, et see ei andnud oodatud tulemust? Või murrad hoopis pead, kuidas luua enne arenguvestluste läbiviimist oma meeskonnaga üldse usalduslik ja produktiivne suhe?
Kui vastasid kasvõi ühele neist küsimustest jaatavalt, siis oled jõudnud olulise ristteeni oma...
Kirjutasin kunagi artiklis „Kas sa juhid oma äri ja meeskonda läbi helesiniste või mustade prillide?“ sellest, kui oluline on juhtimises hakata märkama oma mõttemustreid ja neid teadlikult suunata rohkem optimistlikematele radadele . Positiivse psühholoogia eksperdid nimetavad seda teadlikuks õpitud optimismi arendamiseks . Kas sellest ka praktikas tegelikult kasu on?
Auditeerida ei tasu ainult ettevõtteid, vaid ka iseennast
Kas sa...
Kas oled märganud, et kaugtööl töötades täituvad sageli küll rutiinid, aga arengu osas jääb midagi puudu? Kuidas saaksid juhina tagada, et kaugtöö ei pidurdaks sinu tiimi arengut ja kasvu?
Kaugtöö pakub suurepärast paindlikkust ja tõstab töötajate rahulolu, kuid paljud juhid puutuvad kokku probleemiga, et kaugtöö keskkonnas jäävad arengu- ja kasvueesmärgid tahaplaanile. Tundub, et rutiinsed ülesanded saavad täidetud, kuid uuenduste ja...
Paljude meeskonnakoolituste eel viime enne koolitust läbi ka meeskonnasisese tagasisideuuringu. Olen seda uuringut nimetanud mitmetel erinevatel viisidel (motivatsiooniuuring, motivatsiooni lekkekohtade uuring, rahuloluuuring, meeskonnauuring jne), kuid eesmärk on olnud sellel alati sama – saada teada, mis päriselt meeskonnas toimub.
MIS PÄRISELT SINU MEESKONNAS TOIMUB?
Rõhuasetus ongi justnimelt siin sõnal “ päriselt “, sest 95%...
Missugune on sinu isiklik kogemus oma seniste juhtidega?
Usutavasti oled sa oma karjääri jooksul kokku puutunud erinevate juhtidega – nende stiilide ja isiksustega. Kuidas aga hindaksid üldiselt neid kogemusi 10 palli skaalal, kus 10 oleks “Suurepärane töötajakogemus” (mis motiveerib sind päriselt pingutama) ja 1 oleks “Vilets töötajakogemus” (mis tekitab sageli hoopis käega-löömise tunnet)?
Juhtimisstiilide ja sellest tulenevate...
💼 "Ülemuse-tüüpi" juht ja "liidri-tüüpi" juht erinevad oma lähenemises meeskonna juhtimisele ja arendamisele, mõjutades oluliselt organisatsiooni kultuuri ja edu. Ülemuse-tüüpi juht keskendub ülesannetele, protsessidele ja tulemuste saavutamisele. Ta on see, kes seab eesmärgid, planeerib, organiseerib ja kontrollib, et meeskond liiguks kindlaksmääratud suunas. Selle lähenemise puhul võib mõnikord puududa inimlik puudutus ja sügavam side...
Kas tead oma tutvusringkonnast kedagi, kes on väga võistlushimuline? Ükskõik, mida te koos teete, tajud sa, kuidas ta tahab parem olla ja võita – olgu selleks siis lauamäng, rannavolle või lihtsalt diskussioon. Oled sa äkki ise hoopis inimene, kellele meeldib võita? Kas oled mõelnud, miks see võitmise tunne talle või sulle nii oluline on, ja kuidas see „võidukogemuse“ tunne tekib?
VÄIKE VÕIDUHIMU ON MEIL KÕIKIDEL VERES
Usutavasti on...
Nii nagu pole ideaalseid inimesi, pole ka ideaalseid meeskondi – nagu igas peres, on ka meeskondades nii paremaid kui halvemaid aegu. Küll aga on viimase 10 aastaga sadade meeskondadega koostööd tehes tekkinud tunnetatav “muster”, kus iga meeskond oma koostöövaimu ja dünaamikaga on.
Hakkasin seda mustrit nimetama 3i süsteemiks, vastavalt, kuhu meeskonnaliikmete tähelepanu ning energia kulub:
Isikud
Isiklikud eesmärgid
Isetud...
Juhtimine ei ole lihtne, kuna tegemist tuleb teha ju teiste inimestega! Nende mõjutamiseks on juhil mitmeid erinevaid võimuliike, millest olulisimad on rollivõim ja suhtevõim .
#juhtimistund
Paljud juhid kasutavadki oma töös ainult rollivõimu , mis tuleneb ametikohast ja hierarhiast, kuid see ei pruugi olla piisav. Seetõttu tasub teadlikult kasutusele võtta ka suhtevõimu – ehk võimu, mis tuleneb juhi suhetest teistega ja mõjutab...