Skip to main content
Blogi > Tööotsing

Kandideerimine

Kandideerimine

Kandideerimine tööle

Enne tööle kandideerimist peab olema selge, kuhu kandideerida.

Tööotsingu ajal suhelge aktiivselt sõpradega, uurige töökohtade kohta, Googeldage, sirvige töökuulutusi erinevates tööportaalides.

Googeldades saate leida huvipakkuva ettevõtte töökuulutusi näiteks nii, lisage Google otsigusse "ettevõtte nimi tööpakkumised". Näiteks "Selver tööpakkumised"

Samuti leiate Googeldades sobivat töökategooriat, näiteks "autojuht tööpakkumised", "kopajuht tööpakkumised", "kokk tööpakkumised", "restorani tööpakkumised", "ehitajate tööpakkumised" jne.

Tööle kandideerimine on protsess, mille käigus tööotsija saadab oma avalduse ja CV tööandjale, informeerimast tööandjat, et ta oleks huvitatud töötama töökohal, mida tööandja pakub.

Kandideerimine on sageli tehtud interneti kaudu, kus tööotsija saab täita online avaldusvormi. CV ja motivatsioonikirja võib tööandjale saata ka e-posti teel.  Samuti võib tööotsija kandideerida tööintervjuul või saates oma dokumendid posti teel.

Tööle kandideerimise protsess võib varieeruda tööandja ja töökoha järgi. Mõned tööandjad võivad soovida, et tööotsijad täidaksid online avaldusvormi, teised võivad eelistada, et tööotsijad saadaksid oma CV ja motivatsioonikirja e-posti teel.

Tähtis on, et tööotsija teeks oma kandideerimisdokumentiega tähelepanelikult tööd, et need oleksid professionaalsed ja selged. Tööotsijal peaks olema ka selge arusaam selle kohta, mida töökoht nõuab ja mida tema saab pakkuda. Tööle kandideerimine peaks olema hoolikalt läbimõeldud ja tööotsijal peaks olema selge mõistmine, miks ta on huvitatud sellest töökohast ja miks ta on sobiv kandidaat.

Ja kindlasti ärge unustage kandideerimist. Kandideerige!