Kas oled kunagi mõelnud, mis juhtuks, kui peaksid sõitma autoga ilma näidikuteta? Kuidas sa kindlaks teeksid, kas auto kiirus on ohutu, kütust piisab või mootor töötab korralikult?
Ilmselt tunduks see täiesti absurdne ja ohtlik. Aga juhtides oma meeskonda, oleme tihti samas olukorras – meil puudub vajalik “näidikupaneel”, mis annaks märku, kuidas töötajad tegelikult tunnevad ja millised on nende vajadused.
Kuidas selline olukord mõjutab...
Kas oled märganud juhina, kuidas mõnikord probleemid töökollektiivis kuhjuma kipuvad ja alles siis, kui need on saanud suureks ja keeruliseks, oled sunnitud neile reageerima? Kas tunned, et juhina oled pidevalt tulekahjusid kustutamas, selle asemel et suunata meeskond sihipärase ja jätkusuutliku arengu teele (kahjuks mööduvad paljude juhtide päevad ainult task-listile või kuhjunud probleemidele reageerimisega)?
Just see eristab...
Kas oled märganud, kuidas distants töötajatega muudab sinu juhina efektiivsust? Kas oled mõelnud, miks on tagasiside andmine sageli nii keeruline ja pingeline?
Juhtimise väljakutse: distantsi hoidmise paradoks
Tänapäeva juhtidel on sageli raske leida tasakaalu professionaalse ja isikliku lähenemise vahel. Paljud juhid püüavad hoida töötajatega “mulli” ja distantsi, kartes kaotada oma objektiivsuse ja erapooletuse. Samal ajal tekib aga...
Kas oled kunagi mõelnud, kas sa motiveerid oma meeskonda õigesti? Või on võimalik, et sa hoopis manipuleerid nendega, ise seda teadvustamata?
Motivatsiooni ja manipuleerimise väljakutse juhtimises
Juhtimise maailmas räägitakse motivatsioonist palju, kuid sageli aetakse see segamini manipuleerimisega. Mõlemal juhul on eesmärk suunata inimesi teatud viisil käituma, kuid kasutatud vahendid ja tulemused on väga erinevad. Kui mõistad nende...
Olen aastate jooksul kokku puutunud nii mõnegi juhiga, kes räägib mulle kui raske on töötajatele tagasisidet anda. Kui küsin vastu, millal sa ise viimati oma töötajatelt tagasisidet küsisid, viitab juht tihti “avatud uste poliitilikale”, kus töötajad võivad iga hetk mure korral üle ukse juhiga rääkima tulla. Küll aga see reaalsuses päris nii ei toimi.
Kui juht soovib luua tagasisidestamise kultuuri ning aidata ka oma meeskonnal näha...
Kas sa tahaksid olla ainult tark või tahaksid osata seda tarkust ka elus läbi löömiseks ära kasutada? Kui sind huvitab just viimane, puutud sa paratamatult kokku palju nii iseenda sisemaailmas toimuvaga (EQ ehk tundetarkus), aga ka teiste inimestega suhtlemisega (SQ ehk inimeste tundmine).
Kas aga tavapärane “tarkus” (IQ) aitab inimesel oma sisemaailma paremini tundma õppida, sh emotsioonidega toime tulla? Või kuidas kõrged erialased...
Kas tead oma tutvusringkonnast kedagi, kes on väga võistlushimuline? Ükskõik, mida te koos teete, tajud sa, kuidas ta tahab parem olla ja võita – olgu selleks siis lauamäng, rannavolle või lihtsalt diskussioon. Oled sa äkki ise hoopis inimene, kellele meeldib võita? Kas oled mõelnud, miks see võitmise tunne talle või sulle nii oluline on, ja kuidas see „võidukogemuse“ tunne tekib?
VÄIKE VÕIDUHIMU ON MEIL KÕIKIDEL VERES
Usutavasti on...
01/02/2024 toimub Kinnisvarakoolis koolitus " Tööstressiga toimetulek ning kuidas olla hea töövõimega? ". Koolituse eesmärk on ennetada tööstressi tekkimist ja kui tööstress juba kimbutab, siis oskus anda endale või teistele kohest esmaabi. Koolitaja on psühholoog Anneli Salk.
Koolitus annab:
oskuse teha vahet väsimuse ja läbipõlemise vahel;
arusaama erinevate inimtüüpide stressikäitumisest;
oskuse ennetada tööstressi;
juhised...
Iga juht vajab oma meeskonna tuge, aga samas on inimlikult väga keeruline töötajal juhti toetada, kui juht tema jaoks professionaalselt ebasümpaatne on.
Jah, loomulikult ei pea (ja ei saagi) juht kõikidele inimestele meeldida, aga kui tema juhtimisstiil tekitab meeskonnas võõristust ja ebamugavaid tundeid (ning juht ei loo ka kohta, kus sellistest asjadest rääkida), ongi tagajärjeks puudulik koostöö ja töötajate motivatsiooni langus....
See on järg artiklile “ 3 hirmu, miks juhid oma töös ehedad olla ei julge”
Nagu esimeses artiklis juttu oli, seisavad juhid oma igapäevatöös sageli silmitsi 3 hirmuga, mille ületamisel on võimalik efektiivsemalt meeskondi juhtida ja kiiremini ka soovitud äritulemusteni jõuda.
Esimesest hirmust – “Hirm häbisse jääda” – saad lugeda siin. Teine hirm on hirm alaväärsuse ees .
#juhtimistund
HIRM ALAVÄÄRSUSE EES
Hirm...
Tuntud juhtimisekspert Patrick Lencioni kirjutab oma hittraamatus “ Getting Naked ” inspireerivalt sellest, kuidas igasuguse teenuse pakkuja saab oma äri ja klientide hulka kasvatada end “alasti võttes”. Loomulikult ei pea autor selle all silmas sõna otseses tähenduses end “lahti riietuma”, vaid ülekantud tähenduses – olla ehe, aus ning paista välja just sellisena nagu oled .
Eelkõige räägib Lencioni raamat ehedusest müügi- ning...
See on jätk eelmise nädala postitusele “Juhtimine 3.0: tiimi maksimumi äratamine” .
KUIDAS SAADA JUHIKS 3.0?
Keegi meist ei ole sündinud üleöö milleski heaks. Või kui lapsepõlves isegi oli keegi milleski väga andekas, võis see talent vanemaks saades ilma seda teadlikult arendamata hääbuda .
Sama ütlevad eksperdid ka juhtimise kohta: “ Heaks juhiks ei sünnita, vaid kasvatakse! ” Samuti rõhutavad nad, et päriselt heaks juhiks saamine...