Juhtidega rääkides küsin nendelt sageli professionaalsest huvist, mis on sinu arvates juhi töö kõige suurem väljakutse. Vastuseks on sageli “Kuidas motiveerida oma töötajaid?”. See vastus peegeldab paljude juhtide sisemist soovi näha oma meeskonnas muutust – rohkem pühendumust, initsiatiivi ja tulemusi. Aga äkki peitub tõeline muutuse võti hoopis juhtides endis?
Hiljutine Gallup’i uuring näitas, et lausa 70% töötajatest ei tunne end tööl...
Kas sul on hiljuti olnud päevi, kus töökoormus tundus hoomamatu? Kus sa küll üritasid pidevalt midagi ära teha, kuid õhtuks tundus, et oled jälle ajas maha jäänud? Või oled ehk mõelnud, miks mõned kolleegid näivad nii produktiivsed, isegi kui neil on samasugune ajaline surve nagu sinul?
Need on küsimused, millega paljud juhid silmitsi seisavad. Ja sageli tundub loogiline lahendus olevat ajajuhtimise koolitus – kui saaksime oma aega paremini...
Kui küsida Eesti kesk- ja esmataseme juhtidelt, mis on nende suurim väljakutse, siis tihti kõlab vastuseks: “Kuidas hoida töötajaid motiveerituna, kui palgad ei kasva piisavalt kiiresti?”. Inflatsioon on kõrge, mediaanpalk vaid 1641€ – kas pole mitte paratamatu, et inimesed on rahulolematud ja nende pühendumus langeb?
Aga äkki on siin veel midagi, mida saaksid just sina juhina ette võtta? Kas tõesti taandub kõik vaid palgale? Hiljutine...
Kas sinu meeskond on viimasel ajal tundunud kuidagi eraldatum, kuigi kõik saavad oma tööga hakkama? Infovahetus takerdub, ühiseid arutelusid vähem ja tunned, et midagi on puudu, kuigi numbrid näitavad head töösooritust? Kui nii, siis pole sa üksi – paljud juhid seisavad silmitsi samade hübriid- ja kaugtöö väljakutsetega.
2020 tõi kaasa enneolematu kaugtöö revolutsiooni, sundides organisatsioone kiirelt kohanema uue reaalsusega. Esialgu...
"Agiilne meeskond" on mõiste, mis viitab grupile inimesi, kes järgivad agiilse tarkvaraarenduse või töökorralduse põhimõtteid. Need põhimõtted on suunatud paindlikkusele, kiirusele ja pidevale parendamisele. Agiilsetes meeskondades ei lähtu töö ainult jäigast planeerimisest, vaid reageeritakse muutuvatele oludele, keskendudes klientide vajadustele ja töötulemustele.
Agiilse meeskonna peamised omadused
Iteratiivne töökorraldus...
Kas sinu meeskond kannatab nende 5 düsfunktsiooni käes? Siin on samm-sammuline raviplaan.
Oled sa vahel tundnud, et sinu meeskond ei tööta nii tõhusalt kui võiks? Et inimesed ei usalda üksteist täielikult, kardavad konflikte või ei võta piisavalt vastutust? Need on märgid, mis viitavad, et sinu meeskonnas ei ole kõik korras.
Aga ära muretse – sa ei ole üksi. Gallupi 2023. aasta uuringu järgi tunneb ainult 21% töötajatest, et nende...
Kui küsida juhtidelt, kas nende meeskonnas on olemas tagasiside kultuur, vastavad paljud neist kindlalt jaatavalt. Aga kas oled sa enda jaoks päriselt lahti mõtestanud, mida tagasiside kultuur sinu jaoks tähendab? Kas see tähendab, et igapäevaselt räägitakse ja suheldakse kogu aeg töistel teemadel ning kui midagi läheb valesti, siis antakse ka “tagasisidet”?
Kui see nii on, siis võib sinu arusaam tagasiside kultuurist vajada veidi...
Kas oled kunagi mõelnud, miks mõned juhid suudavad luua meeskondi, kus inimesed annavad endast maksimumi, samas kui teiste juhtide meeskondades valitseb keskpärasus? Või miks osasid juhte nimetatakse austusega “liidriks”, samas kui teisi lihtsalt “ülemuseks”?
Sain hiljuti ühelt meeskonnaliikmelt kirja: “Mulle meeldib mu töö ja ma olen oma valdkonnas tugev. Aga ma ei tea, kas mu juht üldse märkab seda. Ta on alati nii hõivatud, et temaga...
Kas oled kunagi tundnud frustratsiooni, kui sinu pingutused meeskonna kultuuri arendamisel ei kanna vilja? Või märganud, kuidas ühe osakonna töötajad käituvad täiesti teistmoodi kui ülejäänud organisatsioon – justkui oleks tegu eraldi ettevõttega?
Need küsimused vaevavad paljusid juhte. Hiljuti kohtusin ühe tegevjuhiga, kes väljendas oma sedalaadi frustratsiooni nii: “Oleme aasta otsa pingutanud avatud suhtluskultuuri loomisega, aga mõned...
Kas oled kunagi kokku puutunud ühe kinnise meeskonnaga? Meeskonnaga, kus näiliselt on kõik hästi, aga kõik samas teavad, et pinna all on väga palju probleeme.
Näiteks sain hiljuti ühelt juhilt kirja, kus ta kirjeldas oma frustratsiooni:
“Mul on meeskonnas väga head spetsialistid, aga nad ei jaga omavahel infot. Igaüks ajab oma rida ja kui keegi abi vajab, siis pigem vaadatakse mujale. See teeb mind nõutuks. Kõige hullem on see, et kui...
Vaimselt terve juht = edukas organisatsioon: 3 võtmetegurit
Kas oled kunagi mõelnud, mitu tähtsat otsust sa juhina päevas langetad? Või veelgi olulisem – kui paljud neist otsustest sündisid ajal, mil sa olid väsinud, stressis või emotsionaalselt kurnatud?
Need ei ole retoorilised küsimused. Sain hiljuti ühelt juhilt kirja: “Tundsin end nii läbipõlenuna, et tahtsin kogu meeskonna laiali saata. Õnneks võtsin enne seda nädala puhkust....
Viimase aasta jooksul olen kohtunud kümnete juhtidega, kes kõik seisavad silmitsi sama väljakutsega. “Ma ei saa aru,” kõlab tihti nende kabinetis. “Kõik tundub nii loogiline ja vajalik. Strateegiad on paigas, plaanid tehtud. Aga inimesed… nad lihtsalt ei tule kaasa.”
See olukord peegeldab täpselt seda, millega paljud juhid täna silmitsi seisavad. Muudatuste vajadus on selge, aga nende elluviimine tundub kohati nagu ülespoole mäe ujumine....