Skip to main content
Blogi > Tervishoid ja meditsiin

Soovitused (tervise huvides) nö. "istuvat tööd" tegevale inimesele

Soovitused (tervise huvides) nö. "istuvat tööd" tegevale inimesele

Kui inimese töö on istuv või vähe füüsilist pingutust nõudev, on eriti oluline tegeleda oma tervisega väljaspool tööaega. Siin on mõned soovitused tervise huvidest lähtuvalt:

  1. Regulaarne füüsiline aktiivsus: Kuna töö nõuab minimaalset liikumist, on oluline leida aega regulaarseks füüsiliseks tegevuseks väljaspool tööaega. Proovi lisada igapäevasesse rutiini mõni füüsiline tegevus, näiteks jalutuskäigud, ujumine, jooga või treeningsaal.

  2. Tervislik toitumine: Kui sa istud suurema osa päevast, siis jälgi oma toitumist eriti hoolikalt. Vali toiduaineid, mis pakuvad vajalikke toitaineid ja energiat, ning piira töölauas näksimist.

  3. Tõuse püsti ja liigu: Proovi lühikeste tööpäeva jooksul tõusta püsti ja liigelda. Võid seada endale meeldetuletused, et tõusta iga tunni tagant ja teha mõned venitusharjutused või kiired kõndimispausid.

  4. Hingamisharjutused: Tööstress võib olla kurnav, seega proovi teha lühikesi hingamisharjutusi tööpäeva jooksul, et lõdvestuda ja vähendada stressi.

  5. Ergonoomiline töökeskkond: Veendu, et sinu töökeskkond oleks seadistatud ergonoomiliselt, et vähendada lihaspingeid ja väsimust.

  6. Sotsiaalne suhtlus: Oluline on säilitada head suhted kolleegidega ja püüda veeta aega väljaspool tööd sõprade ja perega.

  7. Tervisekontrollid: Regulaarsed arstlikud kontrollid aitavad jälgida oma tervislikku seisundit ja varajastest probleemidest teada saada.

Kokkuvõttes on oluline tasakaalustada istuv töö aktiivse elustiiliga väljaspool tööaega, et säilitada hea tervis ja enesetunne.