Skip to main content
Blogi > Ametid

Kuidas saada Juhiks 3.0 ja oma tiimi maksimum äratada?

Kuidas saada Juhiks 3.0 ja oma tiimi maksimum äratada?

See on jätk eelmise nädala postitusele “Juhtimine 3.0: tiimi maksimumi äratamine”.

KUIDAS SAADA JUHIKS 3.0?

Keegi meist ei ole sündinud üleöö milleski heaks. Või kui lapsepõlves isegi oli keegi milleski väga andekas, võis see talent vanemaks saades ilma seda teadlikult arendamata hääbuda.

Sama ütlevad eksperdid ka juhtimise kohta: “Heaks juhiks ei sünnita, vaid kasvatakse!” Samuti rõhutavad nad, et päriselt heaks juhiks saamine ei toimu juhtimisalaste teadmiste kogumise (raamatute lugemine), vaid pidevalt end juhtimisalasest mugavustsoonist välja viimise kaudu (uute asjade proovimise kaudu).

Just see on Juhi 3.0 keskne tunnus – tal ei ole uue meeskonnaga alustades mitte kunagi kohe kõiki vastuseid ja lahendusi olemas, aga läbi avatuse, usalduslike suhete ning dialoogi liigub ta selles suunas.

Seda nimetatakse ka “haavatavuseks” juhtimises ehk juhi julguseks olla iseenda ja oma meeskonnaga aus ning läbipaistev. Selline juht tunnistab oma juhtimisalaseid meeskonnaga seotud väljakutseid ja muresid, ning jagab ja analüüsib oma vigu, nõrkusi ning puudusi. Ja seda kõike selleks, et neid siis koostöös oma tiimiga arendada ja ületada, ja luua ajas meeskond, mis päriselt hästi toimib ja parimaid tulemusi toob.

Selle kõige praktikas elluviimiseks vajab juht aga mingisugust raamistikku, süsteemi ja metoodikat. Just see on miski, mida paljud juhid on öelnud – nad usuvad küll Juht 3.0 mõttemaailma ning soovivad seda ka oma meeskonnas rakendada, aga nendel jääb puudu praktilistest töövahenditest.

Teoorias on kõik selge, aga mis on esimene konkreetne samm oma meeskonnaga? Siin on juhile toeks
10 konkreetsele praktilisele juhtimistehnikale baseeruv juhtimiskoolitus “Tunnustav juhtimine”.

Vt video:

 

 

Allikas: motivaator.ee, Motivaatori asutaja, juht ja koolitaja Kaido Pajumaa