Skip to main content
Blogi > Ametid

Kuidas motiveerida oma töötajaid tagasiside andmise kaudu?

Kuidas motiveerida oma töötajaid tagasiside andmise kaudu?

Kuigi räägitakse palju, et kõik inimesed soovivad areneda ja see on oluline mitterahaline motivaator töökohal (eriti Y ja Z põlvkonna jaoks), väidavad paljud juhid oma kogemusele tuginedes, et nende töötajad küll enda arendamisest huvitatud ei paista olevat – pigem ollakse mugavustsoonis ja kõikvõimalikele uuendustele ja muudatustele (uue õppimisele) punnitakse vastu.

Aga äkki on juhtide poolne lähenemisnurk siin vale? Mis oleks, kui asendaks sõna “arenema” sõnaga “edukas olema”, mis annaks kogu sellele teemale uue vaatenurga. Jah, kõik inimesed ei pruugi soovida areneda (sest olemuselt olemegi äkki mugavad olendid, kes ei soovi üleliigselt oma energiat (eriti mõtteenergiat!) kulutada), aga me sooviksime kõik oma eluga hästi hakkama saada. Me soovime olla edukad (igas rollis – lapsevanemana, sõbrana, kodanikuna, töötajana).

Kuidas aga sinu töötajad end töö juures edukana tunda saaksid? Selleks vajavad nad eduelamust – infot selle kohta, et neil läheb hästi! Ja sina juhina saad seda pakkuda nendele tagasiside andmise kaudu.

Vt video: https://youtu.be/mq-7VO3a668?si=lOXOHcCzZcFgPDpP

 

Allikas: motivaator.ee, Motivaatori asutaja, juht ja koolitaja Kaido Pajumaa