Skip to main content
Blogi > Kulinaaria

Köögi Kuningad: Professionaalse köögi hierarhia ja rollid

Köögi Kuningad: Professionaalse köögi hierarhia ja rollid

Professionaalse köögi hierarhia, tuntud ka kui Brigade de Cuisine, kirjeldab erinevaid rolle tipust põhjani, igaühel oma kindlad ülesanded. Siin on kokkuvõte Chef's Pencil ja WebstaurantStore'i teabe põhjal:

  1. Chef de Cuisine või Executive Chef: See on köögi hierarhia tipus olev positsioon. Chef de Cuisine või Executive Chef vastutab köögi üldise juhtimise, menüü loomise, personali juhtimise ja köögioperatsioonide eest. Neil on strateegilisem roll ja nad osalevad harva igapäevastes toiduvalmistamistegevustes.

  2. Peakokk: Väiksemates ettevõtetes kasutatakse Peakoka tiitlit vaheldumisi Executive Chef'i või Chef de Cuisine'iga, vastutades sarnaste ülesannete eest, kuid väiksemas mahus.

  3. Sous Chef: Sous Chef on teine ​​käsk ja tegeleb rohkem köögi igapäevaste toimingutega. Nad jälgivad toidu ettevalmistamist ja valmistamist, juhivad köögipersonali ja asendavad Executive Chef'i nende puudumisel.

  4. Chef de Partie (Vanemkokk): Tuntud ka kui jaamakokad või liinikokad, need kokad on spetsialiseerunud teatud tootmisvaldkondadele, nagu grill, praadimine või kondiitritooted. Nad vastutavad oma sektsiooni juhtimise eest ja tagavad, et valmistatakse kvaliteetset toitu.

  5. Spetsialiseerunud Kokad: Köögis on kokad, kes on spetsialiseerunud teatud tüüpi toidule, nagu kondiitrikokk (Patissier), kastmekokk (Saucier), kalakokk (Poissonier), köögiviljakokk (Entremetier), lihakokk (Rotisseur), salatikokk (Garde Manger), praekokk (Friturier) ja grillkokk (Grillardin). Igal neist on oma eriala spetsiifilised ülesanded, alates kondiitritoodete valmistamisest kuni liha või köögiviljade küpsetamiseni.

  6. Kokad ja Algpositsioonid: See hõlmab liinikokkasid (Commis), ettevalmistuskokkasid (köögitöölisi/abilisi), asenduskokkasid (Chef de Tournant/Roundsman/Swing Cook) ja kiirtellimuste kokkasid. Need rollid on köögitööde teostamiseks hädavajalikud, alates põhitoidu ettevalmistamisest kuni vajadusel igal pool abistamiseni.

Hierarhia võib sõltuvalt köögi suurusest ja tüübist erineda, väiksemates köökides on vähem rolle ja vähem stratifikatsiooni. Lisaks võivad mõned köögid ühendada teatud rolle või omada lisaspetsialiseerunud positsioone, mida siin ei ole loetletud.

Täpsemate ülevaadete saamiseks iga rolli ja köögi hierarhilise struktuuri dünaamika kohta pakuvad originaalartiklid Chef's Pencilis ja WebstaurantStore'is põhjalikke selgitusi ja seletusi iga brigaadi süsteemi positsiooni kohta.