Skip to main content
Blogi > Juhtimine

AJAJUHTIMINE EI OLE ENESEJUHTIMINE. ENESEJUHTIMINE TÄHENDAB NEID 5 ASJA

AJAJUHTIMINE EI OLE ENESEJUHTIMINE. ENESEJUHTIMINE TÄHENDAB NEID 5 ASJA

Sageli räägitakse enesejuhtimisest kui ajajuhtimisest. Seda kinnitavad ka paljud enesejuhtimise koolitusel osalejad, kui küsida, mida enesejuhtimine sinu jaoks tähendab. Paljud ütlevad, et see tähendab oma aja paremat planeerimist, oma tegevuste paremat planeerimist, oma produktiivsuse suurendamist jms.

Aga kuhu jääb siit loetelust “enesejuhtimine” ehk “iseenda juhtimine”. Sellele küsimusele vastamiseks peame vaatama sügavamale – miks jäävad asjad tegemata, miks me lükkame asju edasi, miks me teeme asju, mida hiljem kahetseme vms?

Nii jõuame eneseteadvustamiseni, mis võimaldab avastada “Mõtted – Emotsioonid – Käitumine – Tulemused” dünaamika, mille abil saame päriselt iseenda juhtimisega tegelema hakata. Enam mitte oma käitumist mõista ja suunata püüdes, vaid vaadeldes ja avastades, mis meie sees “suunab” meie käitumist – tegema asju, mida teha ei taha; ja jätma tegemata asjad, mida oleks vaja teha.

Kui soovid iseennast, ja lõpuks seeläbi ka oma “aega” paremini “juhtida”, alusta nende 5 asja teadvustamist ja jälgimist.

 

 

Allikas: motivaator.ee, Motivaatori asutaja, juht ja koolitaja Kai

do Pajumaa