Skip to main content

Müügijuht

MÜÜGIJUHT

Müügijuhi ametikoha tutvustus.

  • Müügijuht juhib ettevõttes müügiosakonda või kindlat valdkonda.
  • Müügijuhi peamine ülesanne on uusi kliente leida ning olemasolevate klientidega head suhet hoida.
  • Müügijuhi tööst oleneb väga palju ettevõtte edukus.

MÜÜGIJUHI töö iseloom:

Müügijuhi ülesanne on juhtida ettevõtte või osakonna müügitööd. Müügijuht võib juhtida nii osakonnatööd kui ka kindlat valdkonda ettevõttes, mistõttu võib vastutus olla jagatud näiteks piirkondlikult, toodete või klientide kaupa.

Müügijuhi töö põhiosa moodustab suhtlemine klientidega, sest need on enamasti toodete ja teenuste edasimüüjad, levitajad, aga ka kauba hankijad. Olemasolevate klientidega tuleb pidevalt kontaktis olla, et teada nende soove ja vajadusi ning teha vastavaid müügipakkumisi.

Ühtlasi toimub pidev töö uute klientide leidmiseks. Müügijuht peab uute klientidega läbirääkimisi ja sõlmib nendega müügilepinguid.

Suurtes ettevõtetes on müügijuhil oma meeskond, kellele juht püstitab konkreetsed eesmärgid ja abistab nende elluviimisel.

Et ettevõte paremini oma eesmärke täidaks, peab kogu müügimeeskond olema hästi koolitatud, oskama klientidega suhelda ja tundma tooteid. Müügijuhi ülesanne ongi sageli müügimeeskonna (esindajate, müügikonsultantide, -sekretäride, telefonimüüjate ja tooteesitlejate) nõustamine ning koolitamine.

Et kiiresti muutustele reageerida, tuleb pidevalt jälgida klientide eelistusi, osata analüüsida müügistatistikat, turu-uuringuid ja hoida end kursis samalaadseid tooteid müüvate konkurentide tegevusega.

Kui Sina oled MÜÜGIJUHT ja avatud uutele väljakutsetele/tööpakkumistele, siis lisa kohe oma CV SIIT.

Kui oled aga hoopis tööandjana siia lehele sattunud ning MÜÜGIJUHILE tööd pakkumas, lisa oma töökuulutus kohe SIIT.

Vaata vasteid töökohale MÜÜGIJUHT siit Kandideeri.ee/categories/muugijuht/