Skip to main content

Juhiabi

Juhiabi. Sekretär.

Juhiabi. Sekretär. Juhiabi tööpakkumised. Juhiabi vabad töökohad, klõpsa siin:

 otsing märksõnaga "juhiabi" https://kandideeri.ee/jobs/?q=juhiabi&l=

Kategooriate otsingud: Juhiabi https://kandideeri.ee/categories/juhiabi/

 Lehe järgi otsing: Juhiabi https://kandideeri.ee/juhiabi/

Juhiabi (Sekretär) vastutab selle eest, et asjaajamine kontoris laabuks. Kui ettevõttes on sujuv infoliikumine, hästi ja õigel ajal vormistatud dokumendid, organiseeritud kirjavahetus ning bürootarbed alati olemas, siis on ilmselt sekretär see, kes on oma tööga hästi toime tulnud.

Kui oleme harjunud kuulma müüte, et juhiabi (sekretär) on ettevõttes justkui kohvikeetja, siis tegelikkuses on tänapäeva juhiabi (sekretäri) töö võrdne oma ala spetsialisti tööga, sest tema peab valdama asjaajamise põhitõdesid algusest lõpuni ning seda erinevate keerukate programmide abil.

Juhiabid (Sekretärid) on universaalsed töötajad, kes pakuvad juhtidele ja kolleegidele mitmekülgset abi, et asutuse asjad toimiksid. Seega eeldatakse neilt täpsust, kiiret reageerimisvõimet ja kohusetundlikkust.

Tänapäeval oodatakse juhiabidelt (sekretäridelt) väga laialdasi teadmisi, korrektset välimust, meeldivat hoiakut ja head suhtlemisoskust. Juhiabi (Sekretär) on sageli esimene inimene, kellega klient uksel või telefoni teel kokku puutub, mistõttu võib juhiabi (sekretäri) olemus ja suhtumine määrata ka kliendi suhtumise asutusse.

Juhiabi (Sekretäri) põhiülesanded:

  • kiire infoliikumise tagamine;
  • kirjavahetuse korraldamine (vastuvõtt, edastamine, kirjade registreerimine);
  • dokumentide nõuetekohane vormistamine;
  • kolleegide abistamine ja klientide teenindamine;
  • bürootarvete tellimine;
  • registrite loomine ja haldamine;
  • koosolekute protokollimine.