Skip to main content
Blogi > Noored 13-17 tööle

Tööpakkumised noortele: kuidas leida esimene töökoht

Tööpakkumised noortele: kuidas leida esimene töökoht

Tööpakkumised noortele: kuidas leida esimene töökoht

Noorena tööotsingute alustamine võib olla hirmutav ja segadusttekitav, eriti kui puudub varasem töökogemus. Õnneks on olemas erinevaid võimalusi, kuidas leida esimene töökoht ning alustada karjääri.

Esimene samm on tutvuda erinevate tööpakkumiste ja tööportaalidega. Paljud tööportaalid nagu Kandideeri.ee, CVKeskus ja CV-Online on spetsiaalselt loodud selleks, et aidata noortel leida sobivaid tööpakkumisi. Samuti tasub külastada noorteportaale nagu Teeviit ja Noored Kooli, mis pakuvad noortele spetsiifilisi teadmisi tööotsingutel.

Kandideeri.ee -s on kategooriate valikus olemas ka sellised sobivad, nagu "Lastele sobib ka" ja "Noortele vanuses 13 kuni 17 aastat sobib ka" ja "Noortele vanuses 18 kuni 26 aastat sobib ka" ja "Väljaõpe kohapeal".

Lisaks tööportaalidele tasub silma peal hoida ka erinevatel üritustel ja messidel, kus ettevõtted tutvustavad oma tööpakkumisi ning otsivad uusi töötajaid. Lisaks võib tööotsingutele kaasa aidata ka praktika või vabatahtlik töö, mis võimaldavad omandada vajalikke oskusi ja kogemusi ning luua kontakte erinevate ettevõtetega.

Tööotsingute alustamine võib tunduda hirmutav, kuid õige lähenemise korral võib see olla ka põnev ja arendav kogemus. Oluline on säilitada positiivne suhtumine ja olla avatud erinevatele võimalustele ning mitte karta proovida midagi uut.

Noored tööle!