Skip to main content
Blogi > Ettevõtlus

Kuidas võita mängu, kui vaid 25% mängijatest võita soovib? Juhid teevad seda aga iga päev.

Kuidas võita mängu, kui vaid 25% mängijatest võita soovib? Juhid teevad seda aga iga päev.

Kui sa enda vastu päris aus oled, siis kui suur hulk sinu meeskonnast päriselt teie ühistele eesmärkidele pühendunud on? Need on sinu kõike aktiivsemad, kirglikumad ja motiveeritumad töötajad, kelle puhul sa tunned, et need on täiega sinu inimesed ja saad nendega igal hetkel arvestada?

On neid rohkem kui 25% või vähem? On neid 1/3 ehk 30%? Või lausa pooled?

Mida rohkem sul sellised töötajaid meeskonnas on, seda lihtsam on sul muidugi oma tööd teha – meeskonna ühiseid eesmärke saavutada. Statistika näitab aga, et keskmiselt ongi juhil vaid 25% sellised töötajad.

Ülejäänutest ~65% pingutavad küll oma isiklike eesmärkide nimel, et palk välja teenida, aga liigset juhi ja meeskonna toetamist nendelt oodata ei maksa. Ja lõpuks on veel ca 10% ehk 1 inimene 10 töötaja kohta, kes juhi toetamise asemel juhile ja meeskonnale salaja “jalga” taha paneb.

Kuidas oleks mängida sellises jalgpalli meeskonnas, kus pühendunud mängijate osakaalud sarnased on – 3 mängijat pingutavad, et võita; 7 mängijat teevad oma osa ära (hoiavad oma positsiooni!); ja üks mängija paneb möödaminnes omadele vaikselt jalga taha?

Vt video:

 

 

Allikas: motivaator.ee, Motivaatori asutaja, juht ja koolitaja Kaido Pajumaa