Skip to main content
Blogi > Tööelu

Mõistlikud nõuanded varahommikul tõusmiseks ja edukaks tööpäeva alustamiseks

Mõistlikud nõuanded varahommikul tõusmiseks ja edukaks tööpäeva alustamiseks

Varahommikul vara tõusmine võib olla väljakutse, eriti kui see pole sinu loomulik ärkamisaeg. Kuid siin on mõned nõuanded, mis võivad aidata sul paremini valmistuda ja hõlpsamini vara tõusta:

  1. Looge regulaarne unerutiin: Proovige minna igal õhtul samal ajal magama ja seada äratuskell samaks ajaks igal hommikul, ka nädalavahetustel. Keha harjub kiiremini uue ärkamisajaga, kui rutiin on stabiilne.

  2. Valmistuge voodisse minema: Looge endale enne magamaminekut rahustav rutiin, mis aitab teil lõdvestuda. See võib hõlmata lugemist, meditatsiooni või kerget venitust.

  3. Hoidke magamistuba pimedana: Kasutage pimendavaid kardinaid või kardinateid, et hoida oma magamistuba pimedana. See aitab organismil toota unehormoone ja võib aidata teil sügavamalt magada.

  4. Vältige ekraane: Vähemalt tund enne magamaminekut vältige arvuti, telefoni ja televiisori kasutamist. Ekraanid eraldavad sinist valgust, mis võib segada unekvaliteeti.

  5. Ärge sööge rasket toitu ega jooge alkoholi enne magamaminekut: Rasked toidud ja alkohol võivad unekvaliteeti mõjutada. Proovige vältida neid paar tundi enne magamaminekut.

  6. Valmistuge hommikuks ette: Pane valmis kõik vajalikud asjad, mida hommikul vajate, nagu riided, süüa kaasa võtmine ja muud isiklikud esemed. See säästab hommikul aega ja stressi.

  7. Motiveerige ennast: Mõelge sellele, miks te varahommikul ärkate ja töötate. Kas see on teie elu parema tuleviku nimel? Kas saate endale lubada rohkem töötunde, kui alustate varakult? Olge teadlik sellest, miks see on oluline.

  8. Pange paika karistused ja preemiad: Seadke endale karistus, kui hiljaks jäite, kuid ka preemia, kui suutsite vara tõusta ja õigel ajal tööle minna. See võib tekitada lisamotivatsiooni.

Kui olete proovinud neid meetmeid ja teil on endiselt raskusi varahommikul vara tõusmisega, võiksite kaaluda oma töögraafiku ja elustiili muutmist, et see sobiks paremini teie unerütmiga. Võib-olla on võimalik leida töö, mis ei nõua nii vara tõusmist, kui see teie jaoks liiga raske on. Teie tervis ja heaolu on alati esmatähtsad.