Skip to main content
Blogi > Värbamine

Kuidas värvata korraga suur hulk inimesi?

Kuidas värvata korraga suur hulk inimesi?

Suure hulga inimeste värbamiseks tuleb kõigepealt määratleda selge sihtrühm ja töökoht, mida soovite pakkuda. Oluline on teha kindlaks, millised on töökohtade põhinõuded ja millist tüüpi kandidaate otsite. Siin on mõned soovitused:

  1. Tööportaali Kasutamine: Tõhus viis suure hulga inimeste värbamiseks on kasutada spetsialiseeritud tööportaale. Näiteks Eestis on www.kandideeri.ee tööportaal, mis on hea platvorm töökuulutuste avaldamiseks. Sellel leheküljel on lai kasutajaskond, mis võimaldab jõuda paljude potentsiaalsete kandidaatideni. 

  2. Atraktiivse Tööpakkuja Profiil: Veenduge, et teie ettevõte ja pakutav töökoht oleksid atraktiivsed. Selgitage, miks teie ettevõte on hea tööandja ja mida erilist te pakute, võrreldes teiste turul olevate võimalustega. Näiteks võite rõhutada paindlikke töötunde, karjäärivõimalusi, meeskonna kultuuri või muid soodustusi.

  3. Sihitud Reklaamid ja Sotsiaalmeedia: Kasutage sihitud reklaame sotsiaalmeedias ja teistes kanalites, et jõuda potentsiaalsete kandidaatideni, kes võivad teie tööpakkumisest huvitatud olla. Sotsiaalmeedia platvormid nagu LinkedIn, Facebook ja Instagram võimaldavad sihtida konkreetseid demograafilisi ja geograafilisi rühmi. www.Kandideeri.ee haldab 270+ sotsiaalmeedialehte ja avaldades töökuulutuse Kandideeri.ee -s, saab vaba töökohta soovitada ka selles unikaalses võrgustikus..

  4. Viitamisprogrammid: Kaaluge olemasolevate töötajate viitamisprogrammide kasutamist. Sageli võivad teie praegused töötajad teada inimesi, kes sobiksid hästi avatud positsioonidele.

  5. Tööturuüritused ja Karjäärimessid: Osalege tööturuüritustel ja karjäärimessidel, et kohtuda potentsiaalsete kandidaatidega näost näkku. See võimaldab teil esitleda oma ettevõtet ja selle kultuuri ning samal ajal luua isiklikke suhteid kandidaatidega.

  6. Selge ja Kaasahaarav Töökuulutus: Veenduge, et teie töökuulutus oleks selge, informatiivne ja kaasahaarav. Rõhutage, mida töö hõlmab ja milliseid oskusi on vaja. Samuti on oluline tuua välja, miks see töökoht on atraktiivne ja milliseid eeliseid see pakub.

  7. Tagasiside ja Pidev Kommunikatsioon: Pidage meeles, et kandidaatidega tuleb hoida pidevat suhtlust. Andke tagasisidet kandideerimisprotsessi kohta ja olge valmis vastama küsimustele, mis neil võivad tekkida.

Kokkuvõttes, suure hulga inimeste värbamiseks on oluline kasutada erinevaid kanaleid ja lähenemisi, et jõuda võimalikult paljude sobivate kandidaatideni. Samuti on tähtis pakkuda atraktiivset ja konkurentsivõimelist töökohta, mis meelitab ligi kvaliteetseid kandidaate.