Skip to main content
Blogi > Tööotsingukanalid

Kuidas tööd otsida? Palun õpeta.

Kuidas tööd otsida? Palun õpeta.

Kuidas tööd otsida? – Tõhusad viisid töö leidmiseks

Kui otsid tööd või uusi karjäärivõimalusi, on oluline kasutada tõhusaid tööotsimise strateegiaid. Siin on mõned peamised sammud ja nõuanded, kuidas leida tööd Eestis ja kasutada selleks Kandideeri.ee ja teisi tööportaale.

1. Määra oma eesmärgid ja tugevused

  • Kaardista oma oskused ja kogemused: Mõtle, millistes valdkondades oled kõige tugevam. Kas sa oled töötanud näiteks IT-valdkonnas, turunduses või müügis?
  • Määra töövorm: Kas otsid täiskohaga tööd, osalise tööajaga tööd, kaugtööd või hoopis projektipõhist tööd? See aitab tööotsingut fokusseerida.

2. Loo professionaalne CV ja kaaskiri

  • CV koostamine: Veendu, et sinu CV sisaldab kontaktandmeid, haridust, töökogemust ja oskusi. Hoia see struktureeritult ja selgelt loetavana.
  • Kaaskirja kohandamine: Iga tööpakkumise puhul kohanda kaaskiri, et see oleks suunatud konkreetsele ametikohale. See on hea võimalus esitleda, miks sa sobid sellele ametikohale.

3. Kasuta tööportaale ja võrgustikke

  • Tööportaalid Eestis ja rahvusvahelistelt: Registreeru Kandideeri.ee, CVKeskus, CV-Online ja rahvusvahelistes tööportaalides nagu Indeed ja Glassdoor. Lisa sinna oma CV ja täida profiil täielikult.
  • Tööotsingu filtrite kasutamine: Portaalid nagu Kandideeri.ee pakuvad otsingufiltreid, millega saad täpsustada oma otsingut asukoha, töö tüübi ja palga järgi. Kasuta märksõnu nagu IT-töö, müügitöö Tallinnas, turundustööd jne.
  • Võrgustike loomine: Kasuta sotsiaalvõrgustikke, et luua kontakte ja leida peidetud tööpakkumisi. Liitu ka valdkondlike gruppidega, kus jagatakse töökuulutusi.

4. Kohanda oma taotlusi

  • CV ja kaaskirja kohandamine: Kohanda oma CV ja kaaskiri igale tööpakkumisele. Näita, kuidas sinu oskused vastavad töökuulutuse nõuetele.
  • Sõnumi personaliseerimine: Kaaskirjas keskendu tööandja konkreetsetele ootustele ja nõudmistele.

5. Valmistu tööintervjuuks

  • Ettevalmistus intervjuuks: Uuri ettevõtet ja mõtle vastustele tüüpilistele intervjuu küsimustele. Proovi oma vastuseid harjutada ja mõtle, milliseid küsimusi võiksid sina tööandjale esitada.
  • Prooviintervjuud: Võid ka harjutada prooviintervjuud, et suurendada oma kindlust.

6. Ole järjepidev ja jätka aktiivset tööotsingut

  • Ole kannatlik: Töö leidmine võib võtta aega, kuid aktiivsuse ja kannatlikkusega jõuad kindlasti sihile. Hoia oma CV ja profiilid tööportaalides ajakohased.
  • Teavituste seadistamine: Kasuta tööportaalide teavitusi, et saada märguandeid uute tööpakkumiste kohta, mis vastavad sinu kriteeriumitele.

Tööportaalide kasutamise juhised – Kandideeri.ee ja teised portaalid

1. Loo tugev profiil

Registreeru Kandideeri.ee, CVKeskus, CV-Online või rahvusvahelistes tööportaalides nagu Indeed. Täida oma profiil täielikult ja laadi üles ajakohastatud CV. Lisa ka professionaalne profiilipilt.

2. Kasuta otsingufiltreid

Tööotsingufiltrid: Filtreeri kuulutusi asukoha, valdkonna (nt IT-töö Tallinnas või turundus) ja tööaja järgi (täistööaeg, osaline tööaeg, kaugtöö).

3. Kohanda oma kandideerimisviisi

Kohanda taotlus igale tööpakkumisele: Personaalne lähenemine suurendab sinu võimalusi silma paista ja töökoht endale saada.

Automatiseeritud süsteemid: Kasuta tööportaalide automatiseeritud teavitusi, et olla kursis uutega töökuulutustega.

4. Jälgi kandideerimisprotsessi

Protsessi jälgimine: Kontrolli, kas tööandja on sinu CV-d vaadanud ja mis staadiumis on sinu kandideerimisprotsess. Paljud portaalid võimaldavad jälgida, kas sinu avaldus on läbi vaadatud.

5. Kasuta sotsiaalseid võrgustikke

Sotsiaalvõrgustikud on suurepärased võimalused tööandjatega ühendust võtta. Jälgi aktiivselt tööpakkumisi ja kasvata oma kontakte.

6. Seadista teavitused

Tööteavitused: Loo märksõnapõhised teavitused, et saada teateid uutest tööpakkumistest otse oma e-posti aadressile. Seadista näiteks märksõnad nagu turundusjuht või programmeerija.

7. Kasuta mitut tööportaali

Mitmed platvormid: Kasuta korraga mitut tööportaali, nagu Kandideeri.ee, et suurendada oma tööleidmise võimalusi. Hoia oma CV ja profiilid värsked.

8. Varjatud tööpakkumised

Kontrolli ettevõtete kodulehti: Mõned tööandjad avaldavad töökuulutusi ainult oma veebilehel või sotsiaalmeedias. Jälgi ka nende karjäärilehti ja postitusi.

Kui kasutad neid samme ja tööportaalide võimalusi täielikult, suurendad oma võimalusi kiiresti leida sobiv töökoht Eestis või mujal maailmas.