Skip to main content
Blogi > Ettevõtlus

“Juhtimine mind ei huvita. Mind huvitab, kuidas juhid suhete arendamise kaudu meeskonna tööle panevad”

“Juhtimine mind ei huvita. Mind huvitab, kuidas juhid suhete arendamise kaudu meeskonna tööle panevad”

Juhiks saamise ambitsioonid on inimestel väga erinevad. Mõned soovivad juhiks saada ainult seepärast, et nad on unistanud olla tähtsad ja teiste üle siis kamandada. Selliseid juhte võib nimetada Juhiks 1.0.

Palju on selliseid juhte, kes soovivad juhi positsiooni kaudu midagi suuremat ära teha. Kuna nende peamine huvi on aga millegi ärategemisel, kipub nendel meeskonna ja inimeste jaoks vähe aega jääma, mille tulemusena muutub keerulisemaks ka planeeritud eesmärkide saavutamine (sest inimesed ei pinguta selliste juhtide nimel piisavalt). Selliseid juhte võib nimetada Juhiks 2.0.

Vähemuses on kindlasti aga sellised juhid, keda päriselt huvitavad saavutuste kõrval ka need inimesed, kellega koos neid saavutusi teostada. Sellest huvist tulenevalt ei arenda nad end juhina ega õpi juhtimist raamatutest kui mingit “eraldiseisvat nähtust”, vaid juhtimine muutub suhete arendamise ja üksteise tundmaõppimise naturaalseks vahendiks.

Selliseid juhte võib nimetada Juhiks 3.0 – need on juhid, kes justnimelt läbi sellise lähenemise suudavad oma meeskonna maksimumi välja tuua ning lõpuks ka kõige rohkem saavutada.

Vt video: 

 

 

Allikas: motivaator.ee, Motivaatori asutaja, juht ja koolitaja Kaido Pajumaa