Skip to main content
Blogi > Graafiline Disain

Kui palju teenivad Graafilised Disainerid Euroopas?

Kui palju teenivad Graafilised Disainerid Euroopas?

Graafiline disain on nõutud elukutse ning tõenäoliselt kasvab nõudlus kvalifitseeritud graafiliste disainerite järele, kuna ettevõtted ja organisatsioonid toetuvad publikuni jõudmiseks üha enam visuaalsele kommunikatsioonile.

Graafiliste disainerite palgad võivad Euroopa piires olla väga erinevad, sõltuvalt sellistest teguritest nagu riik, tööstusharu, kogemuste tase ja konkreetne tööülesanne. Glassdoori palgaandmete kohaselt on Euroopas graafilised disainerid kõige rohkem tasustatud nendes riikides:

* Taani: Taani graafilised disainerid teenivad keskmiselt 516 000 Taani krooni aastas ehk umbes 68 000 eurot.

* Šveits: Šveitsi graafilised disainerid teenivad keskmiselt 70 000 Šveitsi franki aastas ehk umbes 62 000 eurot.

* Rootsi: graafilised disainerid teenivad Rootsis keskmiselt 635 000 Rootsi krooni aastas ehk umbes 61 000 eurot.

* Saksamaa: Saksamaal teenivad graafilised disainerid keskmiselt 52 000 eurot aastas.

* Holland: graafilised disainerid teenivad Hollandis keskmiselt 44 000 eurot aastas.

Väärib märkimist, et need arvud on vaid keskmised ja tegelikud palgad võivad olenevalt individuaalsetest asjaoludest ja kogemustest suuresti erineda. Samuti on oluline meeles pidada, et elukallidus võib Euroopa piires oluliselt erineda, mistõttu ühes riigis kõrgem palk ei pruugi tähendada kõrgemat elatustaset võrreldes madalama palgaga teises riigis.

Lisaks traditsioonilistele palgalistele ametikohtadele võib Euroopa graafilistel disaineritel olla ka võimalus töötada vabakutseliste või lepinguliste töötajatena, mis võib pakkuda suuremat paindlikkust ja potentsiaalselt kõrgemat palka, kuid võib kaasneda ka täiendavaid riske ja kohustusi.

 

Autor: AJOB