Skip to main content
Blogi > Kinnisvara

Kinnisvaramaakleri amet

Kinnisvaramaakleri amet

Kas kinnisvaramaakleri amet võiks Sulle sobida?

 

Nii mõnelgi on käinud peast läbi mõte, et ei tahaks enam kontoritööd teha, vaid liikuvamat ja rohkem vabadust pakkuvat tööd, nii jõutakse kinnisvaramaakleri ameti juurde. 

„Minu maakleri karjäär sai alguse väga põnevalt, nimelt sattusin Küprosel elades tuttavate soovitusel tööle kinnisvarabüroosse,“ ütleb Lahe Kinnisvara maakler Sirli Nurm, kelle õpitud eriala on hoopis füsioteraapia. Aastal 2007 oli Küprosel olukord nagu enne interneti tulekut, kinnisvaraportaale ei kasutatud ning kontoris olid kartoteegid ja kliendid astusid tänavalt sisse. Polnudki muud kui kotitäis võtmeid näppu ja klientidega linna peale kodu valima. 

 

Kinnisvaramaakleri töö

 

Maakleritöö hõlmab endas mitmeid aspekte, esmajoones hea läbirääkimiste ning suhtlemise oskus, seadusandluse tundmine ja paindlikkus tööaja suhtes. Tuleb ette kõnesid hilisõhtutel ning pühapäeva hommikuti. 

 

Täna ei kujuta ette maakleritööd ilma seadusandlust tundmata, vajalikud on kindlasti ka teadmised ehitusest ning maksudest. Suur osa müügiprotsessist hõlmab nii ostja kui müüja nõustamine, et saavutada mõlemale osapoolele parim tehing. 

 

Oma töö tõttu olen sattunud väga erinevatesse olukordadesse nii koomilistesse kui ka kummalistesse, kolanud asotsiaalide pesas ja külastanud väga eksklusiivseid ning kalleid elamisi. Asotsiaali pesast sain ükskord hiljem kõne küsimusega, kas ma sõidan parasjagu koju? Selgus, et tegelane oli parasjagu minu kodu lähedal bussipeatuses sõpradega õlut rüüpamas. Tegemist oli küll sõbraliku papiga aga kõhe hakkas küll :D

Kõige eredamalt jääb ehk meelde maratontehing, kus maja müümiseks pidime Müüjaga ette võtma kohtutee. Kogu asi võttis aega pea aasta, aga müügilepingule me allkirjad saime. 

 

Maaklerteenus on viimase aastakümne jooksul muutunud kindlasti kvaliteetsemaks, turul on palju väga professionaalseid maaklereid, kes nii kogemuse kui suhtlemisoskuse poolest on oma ala tipud. Juurde on tulnud digiturundus, millest on suur abi. 

 

Koroona ja maakleriamet

 

Esimene karantiin koroona ajal tõi kaasa suure paanikahoo, investorid olid nõus taganema võlaõiguslepingust kartuses, et langus tuleb veel suurem kui trahvisumma. Maaklerid olid äraootaval seisukohal ning valitses kerge nõutus. Üsna pea aga oli selge, et eelkõige kannatab üüriturg ning ost-müük jätkus samal kursil. Suurimaks positiivseks muutuseks, mille koroona käivitas, pean mina kaugtõendamise tehinguid notaribüroodes. 

 

Minult on palju küsitud, kas maakler on väljasurev liik? Ei tahaks uskuda, et me ühel hetkel ei vaja enam "human touchi". Muidugi on kiirel, efektiivsel ja digitaalsel elul palju eeliseid, aga kas teie näiteks tahaks minna restorani, kus pakirobot toob toidu ja valab veini? Head teeninduskunsti nauditakse kindlasti edasi igas valdkonnas. 

 

Mina soovitan kindlasti valida kogemustega maakleri, see on väärtus, mida ei saa õpetada ega osta. Lisaks küsige soovitusi oma tuttavatelt ja googeldage, milline on tagasiside maakleri tööle. Suuremates büroodes teenust pakkuvad maaklerid suudavad ilmselt pakkuda ka kvaliteetsemat digiturundust, mis on täna samuti oluline. 

 

Kuidas alustada kinnisvaramaakleri tööga?

 

Neile, kes soovivad maakleritööd proovida, soovitan valida endale hea mentor. Edukad, oma ala profid, kes on turul kaua vastu pidanud, oskavad jagada parimaid õpetussõnu. Vaadake ja uurige, kelle käekiri ja tööeetika sobiks teile kõige paremini. Teiseks peaks olema poole aasta igakuiste kulude varu, sest selles töös läheb aega, enne kui viljad toitma hakkavad. 

 

Maakleritasu maksmine on Eestis välja kujunenud erinevalt, müügi puhul maksab teenuse tellija, kuid üüri puhul on asi vastupidi. Kas ja kuidas seda tava peaks muutuma, see on juba pikem arutelu. 

 

Kui kinnisvaravaldkond tundub põnev, aga maakleriametit pelgad, võib uurida ka kinnisvara hindaja ametit, et pakkuda tulevikus kinnisvara hindamise teenust.

 

Kui on küsimusi või vajate julgustust teha enda karjääris pööre ja alustada maaklerikarjääriga, kirjutage maakler Sirli Nurmele, [email protected]

 

VAATA KÕIKI LAHE KINNISVARA VABU TÖÖKOHTI SIIT, KLÕPSA.