Skip to main content
Blogi > Ehitus

Ehituspuusepp - nõutud amet

Ehituspuusepp - nõutud amet

Ehituspuuseppade tööst rääkides tuleb esmalt mainida, et tegemist on väga olulise ja spetsialiseeritud valdkonnaga ehitussektoris. Ehituspuusepad tegelevad peamiselt puitkonstruktsioonide, nagu näiteks puitmajade ja -hoonete, ehitamise ja renoveerimisega.

Ehituspuuseppade töö on ülimalt täpne ja nõuab oskusi puidu töötlemisel ning käsitööoskusi. Peamised töövahendid on saed, höövlid, treipingid ning teised puidutööriistad. Ehituspuusepad peavad tundma hästi erinevaid puiduliike ning nende omadusi ja kasutusvõimalusi erinevate ehitusprojektide puhul.

Ehituspuusepad töötavad tavaliselt koos teiste ehitusmeeskonnaliikmetega ning peavad olema valmis töötama nii sise- kui ka välitingimustes. Töö käigus võidakse kokku puutuda ka ohtlike olukordadega, mistõttu on oluline järgida ohutusreegleid.

Ehituspuuseppadele on Eestis üldiselt piisavalt töökohti, kuna puidust ehitamine on muutunud populaarseks ning nõudlus puidust hoonete järele on kasvanud. Ehituspuusepad võivad töötada nii ehitusettevõtetes kui ka erinevate restaureerimis- ja renoveerimisprojektidega seotud ettevõtetes.

Kokkuvõttes võib öelda, et ehituspuusepad on väga olulised spetsialistid ehitussektoris ning nende töö on ülimalt täpne ja oskusi nõudev. Töö tulemusena valmivad kvaliteetsed ja vastupidavad puitkonstruktsioonid, mille nõudlus on tõusuteel.

Vaata hetkel kandideerimiseks avatud ehituspuuseppade töökuulutusi SIIT ja puuseppade omi SIIT .